Gdansk universiteti bilan hamkorlik istiqbollari muhokama qilindi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Polsha Respublikasining Gdansk universiteti professori Edvardas Yuxnevichus bilan ishchi uchrashuv bo‘lib o‘tdi.
Uchrashuv davomida tomonlar oliy ta’lim muassasalari o‘rtasidagi ikki tomonlama hamkorlikni rivojlantirishga oid dolzarb masalalarni muhokama qildilar. Xususan, akademik almashinuv dasturlarini kengaytirish, professor-o‘qituvchilar tarkibining malakasini oshirish, stajirovkalarni tashkil etish, shuningdek qo‘shma ta’lim va ilmiy tadbirlarni o‘tkazish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Bundan tashqari, kadrlar tayyorlash sohasida o‘zaro hamkorlikni chuqurlashtirish, akademik va ilmiy-tadqiqot tajribalari almashinuvini yo‘lga qo‘yish, shuningdek qo‘shma tashabbuslarni amaliy jihatdan ro‘yobga chiqarishga qaratilgan barqaror hamkorlik formatlarini shakllantirish imkoniyatlari muhokama qilindi.

Обсуждены перспективы сотрудничества с Гданьским университетом
В Правоохранительной академии Республики Узбекистан состоялась рабочая встреча с профессором Гданьского университета (Польша) Эдвардасом Юхневичусом.
В ходе переговоров стороны рассмотрели актуальные вопросы развития двустороннего сотрудничества между высшими образовательными учреждениями. Особое внимание было уделено расширению программ академического обмена, повышению квалификации профессорско-преподавательского состава, организации стажировок, а также проведению совместных образовательных и научных мероприятий.
Кроме того, обсуждались возможности углубления взаимодействия в сфере подготовки кадров, обмена академическим и исследовательским опытом, а также формирования устойчивых форматов сотрудничества, ориентированных на практическую реализацию совместных инициатив.
По итогам встречи стороны выразили заинтересованность в дальнейшем развитии партнерских отношений и подтвердили готовность к поэтапной реализации достигнутых договоренностей.