Ulug‘ ajdodlar merosi – ma’naviy yuksalish va ilhom manbai
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida ulug‘ shoir va mutafakkirlar – Alisher Navoiy hamda Zahiriddin Muhammad Bobur tavallud topgan sanalar munosabati bilan Akademiya xodimlari ishtirokida Ma’rifat soati bo‘lib o‘tdi.
Tadbirda shoira, Zulfiya nomidagi Davlat mukofoti sovrindori, «Shuhrat» medali sohibi G.Asqarova hamda Oila va xotin-qizlar qo‘mitasi matbuot kotibi – axborot siyosati masalalari bo‘yicha maslahatchisi S.Boymirzayeva ishtirok etdilar.
Mehmonlar o‘z chiqishlarida ulug‘ ajdodlar merosining ma’naviy-tarbiyaviy ahamiyati, milliy o‘zlikni anglash va yuksak axloqiy fazilatlarni shakllantirishdagi o‘rni haqida atroflicha fikr yuritdilar. Shoira G.Asqarova Alisher Navoiy va Zahiriddin Muhammad Bobur ijodidan namunalar o‘qib berish barobarida, o‘zining she’rlaridan ham parchalar ijro etdi. Bu esa tadbirga alohida ruh va ilhom bag‘ishladi.
Shuningdek, Akademiya xodimlari tomonidan shoira ijodidan she’rlar o‘qildi, mazmunli savol-javoblar tashkil etildi. Jonli muloqot ruhida o‘tgan tadbir ishtirokchilarda katta taassurot qoldirdi.

The legacy of great ancestors - a source of spiritual growth and inspiration
An Enlightenment Hour was held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan with the participation of Academy staff in connection with the birthdays of the great poets and thinkers - Alisher Navoi and Zahiriddin Muhammad Babur.
The event was attended by the poetess, laureate of the Zulfiya State Prize, holder of the "Shuhrat" medal G. Askarova, and the press secretary of the Committee for Family and Women's Affairs - advisor on information policy S. Boymirzayeva.
In their speeches, the guests spoke in detail about the spiritual and educational significance of the heritage of great ancestors, its role in the formation of national identity and high moral qualities. Poetess G.Askarova, while reading excerpts from the works of Alisher Navoi and Zahiriddin Muhammad Babur, also performed excerpts from her own poems. This gave the event a special spirit and inspiration.
Also, the Academy staff read poems from the poet's work and organized meaningful questions and answers. The event, held in the spirit of lively dialogue, made a great impression on the participants.
The enlightenment hour served to strengthen respect for national heritage, increase interest in literary values, and enrich the spiritual environment.