O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasiga Germaniyaning Xalqaro huquqiy hamkorlik fondi (IRZ) direktori Sh.Xyulshyorster boshchiligidagi delegatsiya tashrif buyurdi.
Tashrif doirasida mehmonlar Akademiya faoliyati, xususan prokuratura va tergov organlari xodimlarini tayyorlash, qayta tayyorlash va malakasini oshirish tizimi bilan yaqindan tanishdilar.
Uchrashuv davomida hamkorlikning kelgusidagi istiqbollari, jumladan qo‘shma tadbirlar va trening dasturlarini kengaytirish masalalari muhokama qilindi. Tomonlar huquqiy ta’limni rivojlantirish, shuningdek huquq-tartibot va sud-huquq sohalari uchun kadrlarning kasbiy tayyorgarligini takomillashtirishga qaratilgan hamkorlikni yanada mustahkamlashdan manfaatdor ekanliklarini ta’kidladilar.
Shuningdek, tashrif doirasida mehmonlar Akademiyaning amaliyotga yo‘naltirilgan ta’lim infratuzilmasi bilan tanishib, ta’lim jarayonida qo‘llanilayotgan zamonaviy texnologiyalar va ilg‘or metodikalarga alohida e’tibor qaratdilar. Jumladan, yuridik klinika, kriminalistika poligoni, raqamli kriminalistika laboratoriyasi hamda sud jarayonlarini imitatsiya qilish zallari faoliyati namoyish etildi. Amaliyotga asoslangan ta’lim yondashuvining ahamiyati alohida qayd etildi.
Uchrashuv konstruktiv ruhda o‘tib, nazariya va amaliyot uyg‘unligiga asoslangan Akademiya faoliyati mehmonlarda katta qiziqish uyg‘otdi.

Strengthening international cooperation: Academy received a delegation of the IRZ Foundation
The Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan was visited by a delegation headed by the Director of the German Foundation for International Legal Cooperation (IRZ) Sh. Hülschörster.
During the visit, the guests familiarized themselves with the activities of the Academy, in particular, the system of training, retraining, and advanced training of employees of the prosecutor's office and investigative bodies.
During the meeting, further prospects for cooperation were discussed, including the expansion of joint events and training programs. The parties noted their interest in further strengthening cooperation aimed at developing legal education, as well as improving the professional training of personnel for law enforcement and judicial-legal spheres.
Also, during the visit, the guests familiarized themselves with the Academy's practice-oriented educational infrastructure and paid special attention to modern technologies and advanced methods used in the educational process. In particular, the activities of a legal clinic, a forensic training ground, a digital forensic laboratory, and halls for simulating court proceedings were demonstrated. The importance of a practice-based learning approach was emphasized.
The meeting was held in a constructive spirit, and the activities of the Academy, based on the harmony of theory and practice, aroused great interest among the guests.