Akademiya maxsus pullik o‘quv kurslarini tashkil etishda tashkiliy-uslubiy yordam ko‘rsatish bo‘yicha mutaxassis vazifasiga tanlov e’lon qiladi (shartnoma asosida vaqtinchalik is
Hozirgi vaqtda O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi faoliyatiga vaqtinchalik asosda maxsus pullik o‘quv kurslarini tashkil etishda tashkiliy-uslubiy yordam ko‘rsatish bo‘yicha mutaxassis jalb qilish zarurati mavjud.
Mutaxassis tomonidan taqdim etilgan hujjatlar ma’qullangan taqdirda, u bilan Akademiya o‘rtasida ikki tomonlama fuqarolik huquqiy shartnoma imzolanadi.
tijorat banklari, nobank kredit tashkilotlari, to‘lov tizimi operatorlari va to‘lov tashkilotlarining (keyingi o‘rinlarda – kredit va to‘lov tashkilotlar) jinoiy faoliyatdan olingan daromadlarni legallashtirishga va terrorizmni moliyalashtirishga (keyingi o‘rinlarda – JDL/TM) qarshi kurashish bo‘yicha Ichki nazorat va boshqa xodimlari uchun Akademiyada rejali asosda tashkil etiladigan maxsus pullik o‘quv kurslari (keyingi o‘rinlarda – “pullik o‘quv kurslar”) tashkil etish maqsadida Akademiyaning ilmiy salohiyati va texnik imkoniyatlarini aks ettiruvchi taqdimot materiallarini tayyorlash;
pullik o‘quv kurslar tashkil etish uchun Respublikaning barcha kredit va to‘lov tashkilotlar bilan muzokaralar olib borish, ularga Akademiyaning ilmiy va texnik salohiyatini yoritish orqali pullik o‘quv kurslariga jalb qilish;
pullik o‘quv kurslariga qiziqish bildirgan kredit va to‘lov tashkilotlarining Ichki nazorat xodimlari ro‘yhatini shakllantirish va ular bilan Akademiya nomidan shartnoma shartlarini ishchi tartibda kelishish va imzolanishini tashkillashtirishda yordam ko‘rsatish;
pullik o‘quv kurslarini o‘quv dasturiga kiritilishi lozim bo‘lgan mavzular ro‘yxatini kredit va to‘lov tashkilotlarning talablaridan kelib chiqqan holda shakllantirish, shuningdek ushbu mavzularning kontentini yaratishga uslubiy yordam ko‘rsatish;
pullik o‘quv kurslarning jozibadorligini oshirish maqsadida kurslarga jalb qilinishi lozim bo‘lgan yuqori malaka va ko‘nikmalarga ega mahalliy ekspert mutaxassislarning portfelini (mutaxassislar ish tajribasi, faoliyat sohasi, malaka sertifikatlari va h.k) shakllantirish;
pullik o‘quv kurslarini sifatli o‘tkazilishi ta’minlash bo‘yicha zarur tashkiliy, shu jumladan to‘lovlarning o‘z vaqtida amalga oshirish va yuqori salohiyatli mahalliy, zarur hollarda xorijiy ekspert mutaxassislarning ishtirokini ta’minlash bo‘yicha chora-tadbirlarni amalga oshirish;
pullik o‘quv kurslarning natijadorligi to‘g‘risida ishtirokchilardan qayta aloqa olish va uning natijasini hamda sohasidagi muammolarni kurs yakunida ishtirokchilari bilan muhokama qilish bo‘yicha brifing tashkil etish va o‘tkazish;
pullik o‘quv kurslarini tizimli ravishda tashkillashtirish, bunda har oyda 25 ishtirokchidan iborat kamida 4 ta guruhni shakllashtirish va o‘qitish bo‘yicha tashkiliy-uslubiy chora-tadbirlarni amalga oshirish.
Nomzod iqtisodiyot yoki yuridik fanlar bo‘yicha ilmiy darajaga (Ph.D yoki Doctor of Science) yoki bank-moliya sohasida kamida 5-yillik ish tajribasiga ega bo‘lishi;
o‘quv kontentlarini tayyorlash yoki pullik o‘quv kurslarini tashkil etish sohasida kamida bir yillik ish tajribasiga ega bo‘lishi;
o‘zbek va rus tillarini mukammal darajada bilishi lozim (sertifikat).
Mazkur ish muddati 3 (olti) oyga belgilangan bo‘lib, kelgusida zaruratga ko‘ra, shartnoma muddati uzaytirilishi mumkin.
Bajarilgan ish uchun to‘lov miqdori, shu ishlar bo‘yicha amaldagi bozor konyunkturasidan kelib chiqib, taraflar kelishuvi asosida belgilanadi va mutaxassisga bajargan ishining natijasiga ko‘ra to‘lanadi.
Ish vaqti: ish vaqti haftasiga jami 16 soat (2 kunlik) ish rejimini tashkil etadi.
Talabgor Akademiya (Departament) mas’ul kafedrasiga fuqarolik pasporti yoki ID kartasi bilan shaxsan murojaat qilib, tegishli hujjatlarni (shaxsini tasdiqlovchi hujjat, obyektivka, oliy ta’lim olganlik haqida diplom va uning ilovasi, mehnat daftarchasi nusxasi, STIR ma’lumotnomasi va ilmiy daraja diplomi) taqdim etishi lozim. Taqdim etilgan hujjatlar o‘rganib chiqilganidan so‘ng, zaruratga ko‘ra talabgor bilan komissiya tarkibida suhbat o‘tkaziladi.

The Academy announces a competition for the position of specialist for organizational and methodological assistance in the organization of special paid training courses (temporary work on a contractual basis).
Currently, there is a need to involve a specialist in the activities of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan to provide organizational and methodological assistance in organizing special paid training courses on a temporary basis.
Responsibilities of the specialist:
preparation of presentation materials reflecting the scientific potential and technical capabilities of the Academy in order to organize, on a planned basis, special paid training courses (hereinafter - paid training courses) organized at the Academy for employees of internal control and other employees of commercial banks, non-bank credit organizations, payment system operators and payment organizations (hereinafter - credit and payment organizations) on combating the legalization of proceeds from crime and the financing of terrorism (hereinafter - JDL/TM);
conducting negotiations with all credit and payment organizations of the Republic to organize paid training courses, involving them in paid training courses by highlighting the scientific and technical potential of the Academy;
Formation of a list of employees of the Internal Control of credit and payment organizations interested in paid training courses, providing assistance in organizing the coordination and signing of contract terms with them on behalf of the Academy in a working order;
Formation of a list of topics to be included in the curriculum of paid training courses, based on the requirements of credit and payment organizations, as well as providing methodological assistance in creating the content of these topics;
formation of a portfolio of domestic expert specialists with high qualifications and skills (specialists' work experience, field of activity, qualification certificates, etc.) to be involved in the courses in order to increase the attractiveness of paid training courses;
implementation of the necessary organizational measures to ensure the high-quality conduct of paid training courses, including timely payment and participation of highly qualified domestic, and if necessary, foreign expert specialists;
receiving feedback from participants on the effectiveness of paid training courses and organizing and conducting a briefing to discuss its results and problems in the field with participants at the end of the course;
systematic organization of paid training courses, with the implementation of organizational and methodological measures for the formation and training of at least 4 groups of 25 participants monthly.
Candidate must have an academic degree in economics or legal sciences (Ph.D or Doctor of Science) or at least 5 years of experience in the banking and financial sector;
have at least one year of work experience in the field of preparing educational content or organizing paid training courses;
Must be fluent in Uzbek and Russian languages (certificate).
Deadline for completion:
This working period is set at 3 (six) months, and in the future, if necessary, the contract term may be extended.
Payment amount:
The amount of payment for the work performed is determined by agreement of the parties based on the current market conditions for these works and is paid to the specialist based on the results of the work performed.
Working hours: working hours are a total of 16 hours (2 days) per week.
The applicant must personally apply to the responsible department of the Academy (Department) with a civil passport or ID card and submit the relevant documents (identity document, ID card, diploma of higher education and its appendix, a copy of the work record book, TIN certificate and diploma of academic degree). After reviewing the submitted documents, if necessary, an interview with the applicant will be held as part of the commission.