Akademiyada 9-aprel - Amir Temur tavallud topgan kuni hamda “Yoshlar kuni” munosabati bilan “Temuriylar davrida harbiy san’atning rivojlanishi” mavzusida ma’naviy-ma’rifiy tadbir o‘tkazildi.
Uchrashuvda O‘zbekiston Respublikasi Jamoat xavfsizligi universitetining ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedrasi professori, temur va boburshunos olim Raximov Jumabay, universitet kursantlari hamda Akademiya talabalari ishtirok etdi.
Tadbir davomida olim tomonidan Amir Temurning davlat arbobi va sarkarda sifatida olib borgan va dunyo tarixida o‘chmas iz qoldirgan siyosati va faoliyati haqida talabalarga batafsil tushuntirib berildi hamda ularni qiziqtirgan barcha savollarga javob berildi.
Universitet kursantlari va Akademiya talabalari esa buyuk ajdodimizning hayotiy faoliyati davomidagi holatlar asosida sahnalashtirilgan qisqa sahna ko‘rinishlarini namoyish etdilar.
Tadbir yakunida Harbiy va jismoniy tayyorgarlik hamda Ijtimoiy-gumanitar fanlar kafedralari tomonidan Akademiya kutubxonasiga “O‘zbekiston tarixi” va “Temur tuzuklari” nomli adabiyotlar tuhfa etildi.

A spiritual and educational event titled "Development of Military Art during the Timurid Era" was held at the Academy on the occasion of April 9, Amir Temur's birthday, and Youth Day.
The meeting was attended by Professor of the Department of Social and Humanitarian Sciences of the University of Public Security of the Republic of Uzbekistan, Timur and Babur scholar Rakhimov Jumabay, university cadets and students of the Academy.
During the event, the scientist explained in detail to the students about the policy and activities of Amir Temur as a statesman and commander, who left an indelible mark on world history, and answered all their questions.
University cadets and Academy students presented short stage performances based on events from the life and work of our great ancestor.
At the conclusion of the event, the Department of Military and Physical Training and the Department of Social Sciences and Humanities presented the Academy's library with literature titled "History of Uzbekistan" and "Temur's Regulations."