Huquqni muhofaza qilish akademiyasi ilmiy-amaliy tadqiqot bilan shug‘ullanuvchi ilmiy xodim lavozimiga tanlov e’lon qiladi (shartnoma asosida vaqtinchalik ish)
Hozirgi vaqtda Akademiya faoliyatiga vaqtinchalik asosda huquqni muhofaza qilish faoliyati muammolarini ilmiy-amaliy tadqiq etish layoqatiga ega mutaxassisni jalb qilish zarurati mavjud. Mutaxassis tomonidan taqdim etilgan hujjatlar ma’qullangan taqdirda, u bilan Akademiya o‘rtasida ikki tomonlama fuqarolik huquqiy shartnoma imzolanadi.
Akademiya Huquqni muhofaza qilish faoliyati muammolarini ilmiy-amaliy tadqiq etish markazida  ilmiy-amaliy tadqiqot bilan shug‘ullanish;
huquqni muhofaza qilish faoliyati muammolari, shu jumladan, jinoyatlarni tergov qilish sohasida ilmiy-amaliy tadqiqotlar o‘tkazish;
o‘quv va o‘quv-uslubiy faoliyatga oid hujjatlarni tayyorlashda ishtirok etish;
o‘quv va o‘quv-uslubiy faoliyati samaradorligini oshirish yuzasidan takliflar ishlab chiqish;
zaruriy o‘quv uslubiy adabiyotlarni tayyorlashda qatnashish, shuningdek, yangi nashr etiladigan adabiyotlarga taqriz (xulosa)lar berish;
Toshkent shahrining Akademiyaga biriktirilgan tuman va mahallalarda xavfsiz muhitni yaratish yo‘nalishida yaxlit manzilli ishlash tizimini joriy etish bo‘yicha tavsiyalar ishlab chiqishda ishtirok etish;
Markaz xodimlariga dissertatsion va monografik tadqiqot olib borishda ilmiy maslahatlar berish;
Markazda bakalavr va magistrlik ilmiy tadqiqot ishlari muhokamalarida ishtirok etish, taqriz yoki ilmiy xulosalar berish.
Oliy yuridik ma’lumot va kamida 3-yillik amaliy tajriba (huquqni muhofaza qilish organlari faoliyatida);
25 yoshdan 50 yoshgacha bo‘lishi;
huquqni muhofaza qilish faoliyati muammolarini tadqiq etish sohasitda tajribaga ega, yuridik fanlar bo‘yicha ilmiy daraja va unvoni mavjud bo‘lishi lozim.
Bajariladigan ish muddati: 3 (uch) oyga belgilangan.
To‘lov miqdori: taraflar kelishuvi bilan belgilanadi va talabgorga bajarilgan ish natijasiga ko‘ra to‘lanadi.
Talablar: ilmiy-tadqiqot ishlarini amalga oshirish layoqatiga ega bo‘lish, tahliliy ma’lumotlar va o‘quv-uslubiy adabiyotlar tayyorlash ko‘nikmasiga ega, mas’uliyatli va intizomli bo‘lish.

Правоохранительная академия объявляет конкурс на замещение должности научного сотрудника, осуществляющего научно-практические исследования (временная работа на договорной основе)
В настоящее время Академии требуется специалист, обладающий компетенциями в области проведения научно-практических исследований проблем правоохранительной деятельности, для привлечения на временной основе. В случае одобрения представленных документов с кандидатом будет заключён гражданско-правовой договор.
Функциональные обязанности:
проведение научно-практических исследований в Центре научно-практических исследований проблем правоохранительной деятельности Академии;
осуществление исследований по проблемам правоохранительной деятельности, включая сферу расследования преступлений;
участие в подготовке учебной и учебно-методической документации;
разработка предложений по повышению эффективности образовательного процесса;
участие в подготовке учебно-методической литературы, а также рецензирование издаваемых материалов;
участие в разработке рекомендаций по внедрению комплексной адресной системы работы по созданию безопасной среды в закреплённых за Академией районах и махаллях города Ташкента;
консультирование сотрудников Центра по вопросам подготовки диссертационных и монографических исследований;
участие в обсуждении научно-исследовательских работ бакалавров и магистрантов, подготовка рецензий и научных заключений.
высшее юридическое образование и не менее 3 лет практического опыта (в сфере деятельности правоохранительных органов);
возраст от 25 до 50 лет;
наличие опыта в проведении исследований проблем правоохранительной деятельности, а также учёной степени и/или учёного звания по юридическим наукам.
срок выполнения работ – 3 месяца;
размер оплаты определяется по соглашению сторон и выплачивается по результатам выполненных работ;
режим работы – 8-часовой рабочий день, 5-дневная рабочая неделя.
способность к проведению научных исследований;
навыки подготовки аналитических материалов и учебно-методической литературы;
ответственность и дисциплинированность.
Кандидат должен лично обратиться в отдел кадров Академии, предъявив паспорт или ID-карту, и представить следующие документы:
диплом о высшем образовании с приложением;
свидетельство о постановке на учёт в налоговых органах (ИНН).
После рассмотрения представленных документов, при необходимости, с кандидатом проводится собеседование в составе комиссии.