O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida o‘tkazilgan navbatdagi donorlik aksiyasida Akademiya rahbariyati, xodimlari, talabalar va tinglovchilar faol ishtirok etib, inson hayotini asrash, jamiyatda o‘zaro mehr-oqibat va hamjihatlik muhitini mustahkamlashga qaratilgan ezgu tashabbusni qo‘llab-quvvatladilar.
Mazkur tadbir Akademiyada ta’lim va kasbiy tayyorgarlik jarayonlari bilan bir qatorda ijtimoiy mas’uliyat, insonparvarlik va fuqarolik burchi kabi qadriyatlarga ham alohida e’tibor qaratilayotganini namoyon etadi. Donorlik aksiyasi ishtirokchilari uchun bu nafaqat tibbiy yordamga muhtoj insonlarga ko‘mak berish, balki jamiyat oldidagi mas’uliyatni amaliy harakat orqali ifoda etish imkoniyati bo‘ldi.
Ta’kidlash joizki, qon donorligi inson hayotini saqlab qolishda muhim ahamiyatga ega bo‘lib, bunday tashabbuslar aholi salomatligini muhofaza qilish, sog‘lom va mas’uliyatli jamiyatni shakllantirishga xizmat qiladi. Bu o‘z navbatida Birlashgan Millatlar Tashkilotining Barqaror rivojlanish maqsadlari, xususan, salomatlik va farovonlikni ta’minlash, ijtimoiy hamjihatlikni mustahkamlash hamda mas’uliyatli institutlarni rivojlantirishga qaratilgan maqsadlar bilan hamohangdir.
Akademiyada bu kabi xayrli tashabbuslarning izchil amalga oshirilishi ta’lim muassasasining nafaqat malakali kadrlar tayyorlash, balki yuksak insoniy fazilatlarga ega, jamiyat taqdiriga daxldor va ijtimoiy mas’uliyatli shaxslarni shakllantirishga qaratilgan faoliyatining muhim tarkibiy qismi hisoblanadi.
Donorlik aksiyasi Akademiya jamoasining inson hayoti, salomatligi va qadr-qimmatiga bo‘lgan yuksak e’tiborini yana bir bor namoyon etdi.

Humanism and social responsibility: Another donation campaign at the Academy
The leadership, staff, students, and students of the Academy took an active part in the latest donor campaign held at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, supporting a noble initiative aimed at preserving human life and strengthening an atmosphere of mutual kindness and harmony in society.
This event demonstrates that, along with the educational and professional training processes at the Academy, special attention is paid to values such as social responsibility, humanism, and civic duty. For the participants of the donation campaign, this was not only an opportunity to help people in need of medical assistance but also to express their responsibility to society through practical actions.
It should be noted that blood donation plays an important role in saving human lives, and such initiatives serve to protect public health and form a healthy and responsible society. This, in turn, aligns with the United Nations Sustainable Development Goals, specifically those aimed at ensuring health and well-being, strengthening social cohesion, and developing responsible institutions.
The consistent implementation of such good initiatives at the Academy is an important component of the educational institution's activities aimed not only at training qualified personnel but also at forming individuals with high human qualities, who are involved in the fate of society and have social responsibility.
The donation campaign once again demonstrated the high attention of the Academy's staff to human life, health, and dignity.