Yagona vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi-hayot va kelajak yaratamiz!” g‘oyasi ostida seminar o‘tkazildi
O‘zbekiston Respublikasi davlat mustaqilligining 35 yilligiga bag‘ishlangan tadbirlar doirasida Huquqni muhofaza qilish akademiyasida Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi hamda Ma’rifat targ‘ibotchilar jamiyati bilan hamkorlikda «Mustaqillik soati» o‘quv-seminari tashkil etildi.
Tadbir «Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!» bosh g‘oyasi asosida o‘tkazildi.
Unda Respublika Ma’naviyat va ma’rifat markazi huzuridagi Ma’rifat targ‘ibotchilar jamiyati a’zosi, tarix fanlari doktori, professor A.Mavrulov, Akademiya professor-o‘qituvchilari, tyutorlar, talabalar, shuningdek, ta’lim muassasalari vakillari ishtirok etdi.
Seminar davomida mamlakatimiz mustaqillik yillarida erishgan yutuqlar, Yangi O‘zbekiston taraqqiyot strategiyasi doirasida amalga oshirilayotgan keng ko‘lamli islohotlar hamda yoshlarning mamlakat kelajagini barpo etishdagi o‘rni va mas’uliyati xususida fikr almashildi.
Ta’kidlanganidek, «Yagona Vatan, yagona xalq bo‘lib, yangi hayot va kelajak yaratamiz!» g‘oyasi jamiyatdagi birdamlik va hamjihatlikni mustahkamlash, turli millat va elat vakillarini umumiy maqsadlar yo‘lida birlashtirish, Vatan taraqqiyotiga daxldorlik hissini yuksaltirishga xizmat qilmoqda.
Ochiq muloqot shaklida o‘tgan tadbirda mustaqillikning mazmun-mohiyati, fuqarolik mas’uliyati, yoshlarning intellektual va ma’naviy salohiyatini rivojlantirish masalalari muhokama qilindi. Ishtirokchilar tomonidan mamlakat taraqqiyotiga munosib hissa qo‘shish, milliy qadriyatlarni asrab-avaylash va yurt ravnaqiga xizmat qilishga qaratilgan fikr va takliflar bildirildi.

The seminar was held under the motto "One Motherland, One People, Let's Create a New Life and Future!"
Within the framework of events dedicated to the 35th anniversary of the state independence of the Republic of Uzbekistan, the "Independence Hour" training seminar was organized at the Law Enforcement Academy in cooperation with the Republican Center for Spirituality and Enlightenment and the Society of Enlightenment Propagandists.
The event was held under the motto "One Motherland, One People, Let's Create a New Life and Future!"
It was attended by a member of the Society of Enlightenment Propagandists under the Republican Center for Spirituality and Enlightenment, Doctor of Historical Sciences, Professor A. Mavrulov, professors and teachers of the Academy, tutors, students, as well as representatives of educational institutions.
During the seminar, an exchange of views took place regarding the achievements of our country during the years of independence, the large-scale reforms being implemented within the framework of the New Uzbekistan Development Strategy, and the role and responsibility of youth in building the country's future.
It was noted that the idea of "One Motherland, one people, we will create a new life and future!" serves to strengthen unity and harmony in society, unite representatives of different nations and ethnicities for common goals, and increase the sense of involvement in the development of the Motherland.
The event, held in the form of an open dialogue, discussed the essence and significance of independence, civic responsibility, and the development of the intellectual and spiritual potential of youth. Participants expressed opinions and proposals aimed at making a worthy contribution to the country's development, preserving national values, and serving the country's prosperity.