O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining "Tergov faoliyati" yo‘nalishi bo‘yicha ilk bitiruv marosimi materiallari asosida yakuniy videoloyiha konsepsiyasi va ssenariysini ishlab chiqish uchun mutaxassislarni tanlovda ishtirok etishga taklif etadi.
Bajariladigan ishlar:
o‘tkazilgan marosimga oid mavjud foto va videomateriallarni mazmunan o‘rganish, saralash va tizimlashtirish;
videoloyihaning asosiy g‘oyasi, maqsadi, mazmuniy yo‘nalishi va badiiy yechimini belgilash;
tanlangan materiallarning mantiqiy va dramaturgik ketma-ketligini ishlab chiqish;
marosimning mazmun-mohiyati va ahamiyatini to‘liq ochib beruvchi yakuniy videoloyiha ssenariysini tayyorlash;
kadrlar, nutqlar, titrlar, musiqiy bezak va ovozli yechimlar bo‘yicha aniq tavsiyalar ishlab chiqish;
Buyurtmachining taklif va mulohazalari asosida konsepsiya hamda ssenariyga tegishli tuzatishlar kiritish.
ommaviy, rasmiy yoki madaniy tadbirlar uchun konsepsiya va ssenariylar ishlab chiqish tajribasi;
videodramaturgiya va ssenariy tuzilishi bo‘yicha bilim;
o‘zbek tilida savodli va ta’sirchan matn tayyorlash ko‘nikmasi.
Mazkur ish muddati 3 (uch) kunni tashkil etadi.
Talabgor Akademiya Kadrlar bo‘limiga fuqarolik pasporti yoki ID-kartasi bilan shaxsan murojaat qilib, tegishli hujjatlar (shaxsini tasdiqlovchi hujjat, obyektivka, oliy ma’lumot to‘g‘risidagi diplom va uning ilovasi, mehnat daftarchasi nusxasi, STIR ma’lumotnomasi)ni taqdim etishi lozim. Taqdim etilgan hujjatlar o‘rganib chiqilganidan so‘ng, talabgor bilan tanlov komissiyasi tarkibida suhbat o‘tkaziladi.

Объявляется конкурс по привлечению специалиста на краткосрочной основе для деятельности Академии
Правоохранительная академия Республики Узбекистан приглашает специалистов принять участие в конкурсе по разработке концепции и сценария итогового видеопроекта на основе материалов первой церемонии выпуска бакалавров по направлению «Следственная деятельность».
Выполняемые работы:
изучение по содержанию, отбор и систематизация имеющихся фото- и видеоматериалов, относящихся к проведённой церемонии;
определение основной идеи, цели, содержательного направления и художественного решения видеопроекта;
разработка логической и драматургической последовательности отобранных материалов;
подготовка сценария итогового видеопроекта, в полной мере раскрывающего содержание, сущность и значение церемонии;
разработка конкретных рекомендаций по видеокадрам, выступлениям, титрам, музыкальному оформлению и звуковым решениям;
внесение соответствующих изменений в концепцию и сценарий на основании предложений и замечаний Заказчика.
опыт разработки концепций и сценариев для массовых, официальных или культурных мероприятий;
знание основ видеодраматургии и построения сценария;
навыки подготовки грамотных и выразительных текстов на узбекском языке.
Срок выполнения данной работы составляет 3 (три) дня.
Размер оплаты выполненной работы определяется по соглашению сторон и выплачивается кандидату по результатам выполненной работы.
Кандидат должен лично обратиться в отдел кадров Академии с паспортом гражданина или ID-картой и представить соответствующие документы (документ, удостоверяющий личность, объективку, диплом о высшем образовании и приложение к нему, копию трудовой книжки, справку о присвоении ИНН). После изучения представленных документов с кандидатом проводится собеседование конкурсной комиссией.