Akademiya magistraturasiga nomzodlar diqqatiga!
Vazirlar Mahkamasining 2023 yil 6 apreldagi 143-son qaroriga 2-ilova bilan tasdiqlangan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga o‘qishga qabul qilish va o‘qitishni tashkil etish tartibi to‘g‘risidagi nizomning 37-bandiga muvofiq, tanlovda ishtirok etuvchi nomzodlar o‘tkaziladigan imtihonlar uchun bazaviy hisoblash miqdorining 50 foizi miqdorida to‘lovni amalga oshirishi lozim.
To‘lovni amalga oshirish zarurligi haqidagi SMS-xabar Bilim va malakalarni baholash agentligi tomonidan nomzodlar ro‘yxatdan o‘tishda ko‘rsatgan telefon raqamlariga yuborilgan.
To‘lov uchun invoys nomzodning shaxsiy kabinetiga joylashtirilgan. To‘lovni amalga oshirishning so‘nggi kuni – 14 avgust (shu kuni ham).

Вниманию кандидатов в магистратуру Академии!
В соответствии с пунктом 37 Положения о порядке приема на обучение и организации обучения в магистратуре Правоохранительной академии Республики Узбекистан, утверждённого приложением № 2 к постановлению Кабинета Министров Республики Узбекистан от 6 апреля 2023 года № 143, кандидатам, участвующим в конкурсном отборе, необходимо произвести оплату за проводимые экзамены в размере 50 процентов базовой расчётной величины.
SMS-сообщение о необходимости оплаты направлено Агентством по оценке знаний и квалификаций на номера телефонов, указанные кандидатами при регистрации.
Инвойс для оплаты размещён в личном кабинете кандидата. Последний день оплаты – 14 августа (включительно).