Akademiya magistraturasiga nomzodlar diqqatiga!
Vazirlar Mahkamasining 2023 yil 6 apreldagi 143-son qaroriga 2-ilova bilan tasdiqlangan O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga o‘qishga qabul qilish va o‘qitishni tashkil etish tartibi to‘g‘risidagi nizomning 37-bandiga muvofiq, tanlovda ishtirok etuvchi nomzodlar o‘tkaziladigan imtihonlar uchun bazaviy hisoblash miqdorining 50 foizi miqdorida to‘lovni amalga oshirishi lozim.
To‘lovni amalga oshirish zarurligi haqidagi SMS-xabar Bilim va malakalarni baholash agentligi tomonidan nomzodlar ro‘yxatdan o‘tishda ko‘rsatgan telefon raqamlariga yuborilgan.
To‘lov uchun invoys nomzodning shaxsiy kabinetiga joylashtirilgan. To‘lovni amalga oshirishning so‘nggi kuni – 14 avgust (shu kuni ham).

In accordance with paragraph 37 of the Regulation on the procedure for admission to and organization of education at the master’s degree programme of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, approved by Annex 2 to Resolution No. 143 of the Cabinet of Ministers dated April 6, 2023, candidates participating in the selection process are required to pay a fee equal to 50 percent of the basic calculated amount for the examinations to be conducted.
An SMS notification regarding the required payment has been sent by the Agency for Assessment of Knowledge and Competencies to the telephone numbers provided by candidates during registration.
The invoice for payment has been placed in the candidate’s personal account. The final day for making the payment is August 14 (inclusive).