Magistraturaga kirish imtihonlari: nomzodlar uchun muhim ma’lumot
2026 yil 21 avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga 2026/2027 o‘quv yili uchun qabul doirasida quyidagi mutaxassisliklar va nomzodlar toifalari bo‘yicha imtihonlar o‘tkaziladi:
«Tergov faoliyati» – barcha nomzodlar uchun: chet tilidan imtihon, psixologik test va yozma imtihon.
«Prokurorlik faoliyati» – ichki nomzodlar uchun: chet tilidan imtihon
«Prokurorlik faoliyati» (masofaviy ta’lim shakli) – ichki nomzodlar va vakolatli davlat organlari xodimlari uchun: chet tilidan imtihon.
«Korrupsiyaga qarshi kurashish» – ichki nomzodlar uchun: chet tilidan imtihon.
«Inson huquqlariga oid xalqaro huquq» – ichki nomzodlar uchun: chet tilidan imtihon.
«Kiberxavfsizlikni huquqiy ta’minlash» – ichki nomzodlar va vakolatli davlat organlari xodimlari uchun: chet tili hamda «Informatika va axborot texnologiyalari» fanlaridan imtihon.
«Kiberxavfsizlikni huquqiy ta’minlash» (masofaviy ta’lim shakli) – ichki nomzodlar va vakolatli davlat organlari xodimlari uchun: chet tili hamda «Informatika va axborot texnologiyalari» fanlaridan imtihon.
«Kiberxavfsizlikni huquqiy ta’minlash» – ro‘yxatga kiritilgan tashqi nomzodlar uchun: «Informatika va axborot texnologiyalari» fanidan imtihon.
Barcha mutaxassisliklar boyicha imtihonlar 2026 yil 21 avgust kuni soat 14:00 da Toshkent viloyati, Nurafshon shahri, Yangiobod kochasi, 35-uyda joylashgan Bilim va malakalarni baholash agentligining maxsus binosida boshlanadi.
Nomzodlardan ko‘rsatilgan manzilga soat 12:00 dan kechikmay, shaxsni tasdiqlovchi hujjatning – pasport yoki ID-kartaning – asli bilan hozir bo‘lishlari so‘raladi.

Entrance Examinations for Master’s Degree Programmes: Important Information for Candidates
On 21 August 2026, within the framework of admission to the Master’s degree programmes of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for the 2026/2027 academic year, examinations will be held for the following specialisations and categories of candidates:
“Investigative Activities” – for all candidates: a foreign language examination, psychological test and written examination.
“Prosecutorial Activities” – for internal candidates: a foreign language examination.
“Prosecutorial Activities” (distance learning mode) – for internal candidates and employees of authorised state bodies: a foreign language examination.
“Combating Corruption” – for internal candidates: a foreign language examination.
“International Human Rights Law” – for internal candidates: a foreign language examination.
“Legal Provision of Cybersecurity” – for internal candidates and employees of authorised state bodies: examinations in a foreign language and the subject “Computer Science and Information Technologies”.
“Legal Provision of Cybersecurity” (distance learning mode) – for internal candidates and employees of authorised state bodies: examinations in a foreign language and the subject “Computer Science and Information Technologies”.
“Legal Provision of Cybersecurity” – for external candidates included in the list: an examination in the subject “Computer Science and Information Technologies”.
Examinations in all specialisations will begin at 14:00 on 21 August 2026 at the special building of the Agency for Assessment of Knowledge and Competences, located at 35 Yangiobod Street, Nurafshan, Tashkent Region.
Candidates are requested to arrive at the specified address no later than 12:00, carrying the original identity document – passport or ID card.