Magistraturaga kirish imtihonlari: nomzodlar uchun muhim ma’lumot
2026 yil 21 avgust kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga 2026/2027 o‘quv yili uchun qabul doirasida quyidagi mutaxassisliklar va nomzodlar toifalari bo‘yicha imtihonlar o‘tkaziladi:
«Tergov faoliyati» – barcha nomzodlar uchun: chet tilidan imtihon, psixologik test va yozma imtihon.
«Prokurorlik faoliyati» – ichki nomzodlar uchun: chet tilidan imtihon
«Prokurorlik faoliyati» (masofaviy ta’lim shakli) – ichki nomzodlar va vakolatli davlat organlari xodimlari uchun: chet tilidan imtihon.
«Korrupsiyaga qarshi kurashish» – ichki nomzodlar uchun: chet tilidan imtihon.
«Inson huquqlariga oid xalqaro huquq» – ichki nomzodlar uchun: chet tilidan imtihon.
«Kiberxavfsizlikni huquqiy ta’minlash» – ichki nomzodlar va vakolatli davlat organlari xodimlari uchun: chet tili hamda «Informatika va axborot texnologiyalari» fanlaridan imtihon.
«Kiberxavfsizlikni huquqiy ta’minlash» (masofaviy ta’lim shakli) – ichki nomzodlar va vakolatli davlat organlari xodimlari uchun: chet tili hamda «Informatika va axborot texnologiyalari» fanlaridan imtihon.
«Kiberxavfsizlikni huquqiy ta’minlash» – ro‘yxatga kiritilgan tashqi nomzodlar uchun: «Informatika va axborot texnologiyalari» fanidan imtihon.
Barcha mutaxassisliklar boyicha imtihonlar 2026 yil 21 avgust kuni soat 14:00 da Toshkent viloyati, Nurafshon shahri, Yangiobod kochasi, 35-uyda joylashgan Bilim va malakalarni baholash agentligining maxsus binosida boshlanadi.
Nomzodlardan ko‘rsatilgan manzilga soat 12:00 dan kechikmay, shaxsni tasdiqlovchi hujjatning – pasport yoki ID-kartaning – asli bilan hozir bo‘lishlari so‘raladi.

21 августа 2026 года в рамках приёма в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2026/2027 учебный год состоятся экзамены по следующим специальностям и категориям кандидатов:
· «Следственная деятельность» – для всех кандидатов: экзамен по иностранному языку, психологическое тестирование и письменный экзамен.
· «Прокурорская деятельность» – для внутренних кандидатов: экзамен по иностранному языку.
· «Прокурорская деятельность» (дистанционная форма обучения) – для внутренних кандидатов и сотрудников уполномоченных государственных органов: экзамен по иностранному языку.
· «Противодействие коррупции» – для внутренних кандидатов: экзамен по иностранному языку.
· «Международное право прав человека» – для внутренних кандидатов: экзамен по иностранному языку.
· «Правовое обеспечение кибербезопасности» – для внутренних кандидатов и сотрудников уполномоченных государственных органов: экзамены по иностранному языку и дисциплине «Информатика и информационные технологии».
· «Правовое обеспечение кибербезопасности» (дистанционная форма обучения) – для внутренних кандидатов и сотрудников уполномоченных государственных органов: экзамены по иностранному языку и дисциплине «Информатика и информационные технологии».
· «Правовое обеспечение кибербезопасности» – для внешних кандидатов, включённых в список: экзамен по дисциплине «Информатика и информационные технологии».
Экзамены по всем специальностям начнутся 21 августа 2026 года в 14:00 в специальном здании Агентства по оценке знаний и квалификаций, расположенном по адресу: Ташкентская область, город Нурафшан, улица Янгиабад, дом 35.
Кандидатам необходимо прибыть по указанному адресу не позднее 12:00, имея при себе оригинал документа, удостоверяющего личность, – паспорт или ID-карту.