O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga 2026/2027 o‘quv yili uchun o‘qishga qabul qilingan tinglovchilar diqqatiga!
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga 2026/2027 o‘quv yili uchun qabul bo‘yicha tanlov jarayonlari yakunlandi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, magistraturaning «Tergov faoliyati», «Prokurorlik faoliyati», «Korrupsiyaga qarshi kurashish», «Inson huquqlariga oid xalqaro huquq» va «Kiberxavfsizlikni huquqiy ta’minlash» mutaxassisliklari bo‘yicha (o‘zbek va rus tillaridagi guruhlar) kunduzgi ta’lim shakliga o‘qishga tavsiya etilgan nomzodlar 2026-yil 7-sentabr kuni soat 9:00 da Akademiyaga hozir bo‘lishlari lozim.
«Prokurorlik faoliyati» mutaxassisligi bo‘yicha kechki ta’lim shakliga o‘qishga tavsiya etilgan nomzodlar esa 2026-yil 7-sentabr kuni soat 18:00 da Akademiyada bo‘lishlari talab etiladi.
O‘qishga tavsiya etilgan nomzodlar o‘zlari bilan quyidagi hujjatlarning aslini olib kelishlari shart:
1. Shaxsni tasdiqlovchi hujjat (pasport yoki ID-karta);
2. Oliy ma’lumot to‘g‘risidagi diplom va uning ilovasi.
Masofaviy ta’lim shakliga o‘qishga tavsiya etilgan nomzodlarga Akademiyaga kelish sanasi va vaqti haqida qo‘shimcha ravishda xabar beriladi.
Akademiya jamoasi tanlovdan muvaffaqiyatli o‘tgan barcha nomzodlarni samimiy muborakbod etadi hamda ularga ta’lim va ilmiy izlanishlarda, shuningdek, kelgusi kasbiy faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaydi!

Вниманию слушателей, зачисленных в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2026/2027 учебный год!
Конкурсный отбор для поступления в магистратуру Правоохранительной академии Республики Узбекистан на 2026/2027 учебный год завершен.
По результатам конкурсного отбора кандидатам, рекомендованным к обучению по очной форме по специальностям магистратуры «Следственная деятельность», «Прокурорская деятельность», «Противодействие коррупции», «Международное право в области прав человека» и «Правовое обеспечение кибербезопасности» (группы с узбекским и русским языками обучения), необходимо прибыть в Академию 7 сентября 2026 года к 9:00.
Кандидатам, рекомендованным к обучению по вечерней форме по специальности «Прокурорская деятельность», следует явиться в Академию 7 сентября 2026 года к 18:00.
При себе необходимо иметь оригиналы следующих документов:
1. Документа, удостоверяющего личность (паспорт или ID-карта);
2. Диплома о высшем образовании и приложения к нему.
Кандидаты, рекомендованные к обучению по дистанционной форме, будут дополнительно уведомлены о дате и времени прибытия в Академию.
Коллектив Академии искренне поздравляет всех кандидатов, успешно прошедших конкурсный отбор, и желает им успехов в учебе и научно-исследовательской работе, а также высоких достижений в дальнейшей профессиональной деятельности!