O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga 2026/2027 o‘quv yili uchun o‘qishga qabul qilingan tinglovchilar diqqatiga!
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasiga 2026/2027 o‘quv yili uchun qabul bo‘yicha tanlov jarayonlari yakunlandi.
Tanlov natijalariga ko‘ra, magistraturaning «Tergov faoliyati», «Prokurorlik faoliyati», «Korrupsiyaga qarshi kurashish», «Inson huquqlariga oid xalqaro huquq» va «Kiberxavfsizlikni huquqiy ta’minlash» mutaxassisliklari bo‘yicha (o‘zbek va rus tillaridagi guruhlar) kunduzgi ta’lim shakliga o‘qishga tavsiya etilgan nomzodlar 2026-yil 7-sentabr kuni soat 9:00 da Akademiyaga hozir bo‘lishlari lozim.
«Prokurorlik faoliyati» mutaxassisligi bo‘yicha kechki ta’lim shakliga o‘qishga tavsiya etilgan nomzodlar esa 2026-yil 7-sentabr kuni soat 18:00 da Akademiyada bo‘lishlari talab etiladi.
O‘qishga tavsiya etilgan nomzodlar o‘zlari bilan quyidagi hujjatlarning aslini olib kelishlari shart:
1. Shaxsni tasdiqlovchi hujjat (pasport yoki ID-karta);
2. Oliy ma’lumot to‘g‘risidagi diplom va uning ilovasi.
Masofaviy ta’lim shakliga o‘qishga tavsiya etilgan nomzodlarga Akademiyaga kelish sanasi va vaqti haqida qo‘shimcha ravishda xabar beriladi.
Akademiya jamoasi tanlovdan muvaffaqiyatli o‘tgan barcha nomzodlarni samimiy muborakbod etadi hamda ularga ta’lim va ilmiy izlanishlarda, shuningdek, kelgusi kasbiy faoliyatida muvaffaqiyatlar tilaydi!

Attention to students admitted to the Master’s programme of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for the 2026/2027 academic year!
The admission selection process for the Master’s programme of the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan for the 2026/2027 academic year has been completed.
According to the results of the selection process, candidates recommended for admission to the full-time form of study in the Master’s specialisations “Investigative Activities”, “Prosecutorial Activities”, “Combating Corruption”, “International Human Rights Law” and “Legal Support for Cybersecurity” (groups in Uzbek and Russian) are required to report to the Academy at 9:00 a.m. on 7 September 2026.
Candidates recommended for admission to the evening form of study in the specialisation “Prosecutorial Activities” are required to be at the Academy at 6:00 p.m. on 7 September 2026.
Candidates recommended for admission are required to bring the originals of the following documents:
1. An identity document (passport or ID card);
2. Higher education diploma and its supplement.
Candidates recommended for admission to the distance learning form will be additionally notified of the date and time of their arrival at the Academy.
The Academy community sincerely congratulates all candidates who have successfully passed the selection process and wishes them success in their studies and academic research, as well as in their future professional activities!