Korrupsiyaga qarshi kurashish yo'nalishida xalqaro konferensiya o'tkazilishi to'g'risida e'lon
Bosh prokuratura Akademiyasida O'zbekistonda korrupsiyaga qarshi kurashish chora-tadbirlarini takomillashtirish masalalariga oid navbatdagi xalqaro tadbir o'tkazilmoqda.
O'zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 29 iyundagi «O'zbekiston Respublikasida korrupsiyaga qarshi kurashish tizimini takomillashtirish bo'yicha qo'shimcha chora-tadbirlar to'g'risida»gi PF–6013-sonli Farmoni ijrosi doirasida Bosh prokuratura Akademiyasi tomonidan xalqaro hamkorlar ko'magida «O'zbekistonda korrupsiyaga qarshi kurashish chora-tadbirlarini takomillashtirish» mavzusida turkum tadbirlar o'tkazilmoqda.
2020 yil 15 iyul kuni Akademiyada «Davlat xizmatchilari aktivlarini deklaratsiyalashning zamonaviy mexanizmlari» mavzusida xalqaro onlayn veb-konferensiya o'tkaziladi. Tadbirda Bosh prokuratura rahbariyati va vakillari, IHTT, Jahon banki, BMT Giyohvandlik va jinoyatchilik bo'yicha boshqarmasi, BMT Taraqqiyot Dasturi, Yevropa Kengashi, Armeniya, Gruziya, Ukraina, Koreya Respublikasi, Ruminiya, Ukraina davlatlaridan xorijiy ekspertlar, shuningdek milliy ekspertlar ishtirok etishi kutilmoqda.
Konferensiya doirasida O'zbekistonda davlat xizmatchilarining daromadlari, mol-mulki va manfaatlarini deklaratsiya qilish tizimini joriy etishning kontseptual asoslari, bu borada mavjud xorijiy davlatlar yondashuvi, ijobiy va muvaffaqiyatsiz tajribalar, deklaratsiya qilish tizimini joriy etish bosqichlari hamda boshqa dolzarb masalalar muhokama etiladi.
Tadbirda ishtirok etish linki (ZOOM link: https:undp.zoom.us/j/91405182489).
Qo'shimcha ma'lumot olish uchun raqam: 71-202-04-96 (ichki 1736), e-mail: bi.ismailov@proacademy.uz.

Объявление о предстоящей международной конференции в сфере противодействия коррупции
В Академии Генеральной прокуратуры проводится очередное международное мероприятие по вопросам совершенствования антикоррупционных мер в Узбекистане.
В рамках реализации Указа Президента Республики Узбекистан от 29 июня 2020 года № УП–6013 «О дополнительных мерах по совершенствованию системы противодействия коррупции в Республике Узбекистан», Академией Генеральной прокуратуры совместно с международными партнерами организована серия мероприятий на тему: «Совершенствование антикоррупционных мер в Узбекистане».
15 июля 2020 года в Академии состоится очередная международная веб-конференция на тему: «Современные механизмы декларирования государственными служащими активов» с участием руководителей и сотрудников Генеральной прокуратуры, ОЭСР, Всемирного Банка, УНП ООН, ПРООН, зарубежных экспертов из Армении, Грузии, Республики Корея, Румынии, Украины, а также национальных экспертов.
В ходе конференции будут обсуждены концептуальные основы внедрения в Узбекистане системы декларирования государственными служащими активов, доходов и интересов, положительный и отрицательный опыт зарубежных стран в указанной сфере, рассмотрены этапы внедрения системы декларирования и другие актуальные вопросы.