Akademiya tayanch doktoranti dissertatsiyasining himoyasi bo‘lib o‘tdi
O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokuraturasi Akademiyasi huzuridagi ilmiy darajalar beruvchi Ilmiy kengash majlisida Akademiya tayanch doktoranti Bobur Mirzo Ismoilovning “12.00.07 – Sud hokimiyati. Prokuror nazorati. Huquqiy muhofaza qilish faoliyatini tashkil etish. Advokatura” ixtisosligi bo‘yicha “Korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi qonunchilik ustidan prokuror nazoratini takomillashtirish” mavzusidagi yuridik fanlar bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini olish uchun yozilgan dissertatsiyasi himoyasi bo‘lib o‘tdi.
B.Ismoilov tomonidan korrupsiyaga qarshi kurashish sohasidagi qonunchilik ustidan prokuror nazoratini nazariy-huquqiy asoslari, tadrijiy rivojlanishini va amaliyotdagi muammolarni bartaraf qilish yuzasidan o‘tkazilgan tahlillar natijasida tadqiqot ishi doirasida nazariy, amaliy-tashkiliy va qonunchilikni takomilashtirishga qaratilgan taklif, tavsiya va xulosalar ishlab chiqildi.
Ilmiy Kengash ishtirokchilari tomonidan mazkur ilmiy ish bir ovozdan ijobiy deb baholanib, B.Ismoilovning dissertatsiyasi tugallangan deb hisoblanib, yuridik fanlari bo‘yicha falsafa doktori (PhD) ilmiy darajasini berish yuzasidan Vazirlar Mahkamasi huzuridagi Oliy attestatsiya komissiyasiga hujjatlarni taqdim etish yuzasidan qaror qabul qilindi.
Akademiya jamoasi B.Ismoilovni dissertatsiyani muvaffaqiyatli himoya qilganligi bilan tabriklaydi va kelgusidagi ilmiy va kasbiy faoliyatida ulkan zafarlar tilaydi!

Состоялась защита диссертации базового докторанта Академии
На заседании Научного совета по присуждению ученых степеней при Академии Генеральной прокуратуры Республики Узбекистан состоялась защита диссертации на соискательство степени доктора философии (PhD) по юридическим наукам базового докторанта Академии Генеральной прокуратуры Бобур Мирзо Исмоилова на тему: «Совершенствование прокурорского надзора за исполнением законодательства в сфере противодействия коррупции» по специальности «12.00.07 – Судебная власть. Прокурорский надзор. Организация правоохранительной деятельности. Адвокатура».
Б. Исмоиловым в рамках исследовательской работы на основе проведенного анализа теоретическо-правовых основ, эволюционного развития прокурорского надзора за исполнением законодательства в сфере противодействия коррупции и имеющихся на практике проблем разработаны теоретические, организационно-практические рекомендации и заключения, а также предложения по совершенствованию законодательства.
Коллектив Академии поздравляет Б. Исмоилова с успешной защитой диссертации и желает дальнейших успехов в научной и профессиональной деятельности!