Majburiy ijro byurosi organlari xodimlari uchun murojaatlar bilan ishlashning dolzarb masalalari mavzusida o‘quv kursi
Bosh prokuratura Akademiyasida Bosh prokuratura huzuridagi Majburiy ijro byurosining murojaatlar bilan ishlash bo‘yicha mas'ul xodimlari ishtirokida “Byuro organlarida jismoniy va yuridik shaxslar murojaatlari bilan ishlashning dolzarb masalalari” mavzusida malaka oshirish kursi yakunlandi.
Mazkur o‘quv kursi dasturi Byuro xodimlarining jismoniy va yuridik shaxslarning murojaatlarini ko‘rib chiqib, hal qilish, fuqarolar qabulini tashkil etish, shuningdek, fuqarolar bilan samarali muloqotni tashkil etish hamda murakkab vaziyatlarda tezkor qaror qabul qilish ko‘nikmalarini rivojlantirishga qaratildi.
O‘quv kursi doirasida tinglovchilar uchun O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining Xalq qabulxonalarida, shuningdek Bosh prokuraturaning Murojaatlarni telefon orqali qabul qilish markazida sayyor mashg'ulotlar tashkil etildi.

Завершен курс для сотрудников Бюро принудительного исполнения по актуальным вопросам работы с обращениями
В Академии Генеральной прокуратуры проведен курс повышения квалификации на тему: «Актуальные вопросы работы с обращениями физических и юридических лиц» с участием работников Бюро принудительного исполнения при Генеральной прокуратуре, ответственных за работу с обращениями.
Программа курса направлена на развитие профессиональных навыков сотрудников Бюро по рассмотрению и решению обращений физических лиц и представителей юридических лиц, эффективной организации приема граждан, а также, осуществлению коммуникации с гражданами и оперативному принятию решений в сложных ситуациях.
В рамках курса организованы выездные занятия в Народных приемных Президента Республики Узбекистан и Центре приема обращений по телефону Генеральной прокуратуры.