Qo‘shma ta’lim dasturlari asosida o‘qishga qabul qilish
Qo‘shma ta’lim dasturining tavsifi: Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universiteti 6-05-0421-01 “Pravovedeniya” va Akademiyaning “60420100 – Yurisprudensiya (prokurorskaya deyatelnost)” bakalavriat ta’lim yo‘nalishi.
O‘qish muddati: 4-yil (2+2).
Grodno davlat universitetida: 2-yil (1-4 semestr);
Huquqni muhofaza qilish akademiyasida: 2-yil (5-8 semestr);
Ta’lim shakli: kunduzgi.
Qabul kvotasi: 30 ta;
to‘lov-kontrakt: 30 ta;
Ta’lim tili: rus tili.
Masofaviy ta’lim shakli: mavjud emas.
Kechki ta’lim shakli: mavjud emas.
QO‘SHMA TA’LIM DASTURLARIGA O‘QISHGA QABUL QILISH TARTIBI
Qo‘shma ta’lim dasturlariga o‘qishga kirish uchun hujjat topshirish:
topshiriladigan hujjatlarning turlari:
fuqarolik pasporti va ID karta nusxasi;
vakolatli sog‘liqni saqlash muassasasi tomonidan berilgan OIV infeksiyasi mavjud emasligi to‘g‘risidagi sertifikat;
3x4 o‘lchamdagi 6 dona fotosur’at;
o‘zbek tilida tuzilgan hujjatlarga bir vaqtning o‘zida notarial tasdiqlangan rus tilidagi tarjimasi qo‘shib topshiriladi.
zarurat tug‘ilganda, qo‘shimcha hujjatlar ham talab qilinishi mumkin;
hujjatlarni topshirish muddati: 3-avgustdan 3-sentyabrgacha.
Qo‘shma ta’lim dasturlariga o‘qishga qabul qilish uchun tanlovlar:
Birinchi bosqich:
kirish imtihoni og‘zaki suhbat shaklida Yanka Kupala nomidagi Grodno davlat universiteti vakillari tomonidan o‘tkaziladi;
birinchi bosqichda imtihonlarda (suhbatda) maksimal ballning 30 foizidan kam bo‘lmagan ball to‘plagan abituriyentlar ikkinchi bosqichda ishtirok etishga haqli;
suhbat Akademiya binosida o‘tkaziladi;
abituriyentlar imtihonga (suhbatga) fuqarlik pasporti yoki ID karta bilan kelishlari lozim.
belgilangan vaqtdan kech qolgan abituriyentlar suhbatda ishtirok etishiga yo‘l qo‘yilmaydi. Suhbatda ishtirok etmagan abituriyentlar uchun qo‘shimcha suhbat o‘tkazilmaydi.
imtihon sanasi: 16-sentyabr, soat 11:00
Ikkinchi bosqich:
O‘zbekiston Respublikasi Oliy ta’lim, fan va innovatsiyalar vazirligi huzuridagi Bilim va malakalarni baholash agentligi tomonidan rus tilidan kirish imtihoni (test sinovlari) o‘tkaziladi;
test savollari soni 30 tani tashkil etadi, har bir to‘g‘ri javob uchun 1.0 balldan beriladi, jami to‘plash mumkin bo‘lgan maksimal ball 30.0 ballni tashkil etadi.
rus tilidan maksimal ballning 30 foizidan kam bo‘lmagan ball to‘plagan abituriyentlar qo‘shma ta’lim dasturiga qabul qilish uchun tanlovda ishtirok etadi va qabul parametrlariga asosan o‘qishga qabul qilinadi;
rus tili bo‘yicha V1 darajasidagi milliy sertifikatga ega abituriyentlar ikkinchi bosqichdagi imtihondan ozod etiladi va ularga maksimal ball beriladi;
test sinovlari Bilim va malkalarni bag‘olash agentligi binosida o‘tkaziladi;
abituriyentlar imtihonga fuqarolik pasporti yoki ID karta bilan kelishlari lozim;
belgilangan vaqtdan kech qolgan abituriyentlar test sinovlariga qo‘yilmaydi. Test sinovlarida ishtirok etmagan abituriyentlar uchun qo‘shimcha test sinovlari o‘tkazilmaydi.

Admission based on joint educational programs
The joint educational program is implemented between Yanka Kupala State University of Grodno under the Bachelor's degree program 6-05-0421-01 “Law” (Jurisprudence) and the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan under the Bachelor's degree program 60420100 – Jurisprudence (Prosecutorial Activity).
Duration of studies: 4 years (2+2)
At Yanka Kupala State University of Grodno: 2 years (Semesters 1–4);
At the Law Enforcement Academy: 2 years (Semesters 5–8).
Mode of study: Full-time.
Admission quota: 30 places;
Fee-paying basis (contract): 30 places.
Language of instruction: Russian.
Distance learning: Not available.
Evening classes: Not available.
ADMISSION PROCEDURE FOR JOINT EDUCATIONAL PROGRAMS
Submission of documents
Required documents:
Copy of the applicant’s passport or ID card;
Certificate issued by an authorized healthcare institution confirming the absence of HIV infection;
Six (6) photographs sized 3×4 cm;
Documents prepared in Uzbek must be accompanied by a notarized Russian translation submitted simultaneously;
Application period: From 3 August to 3 September.
Admission selection process
Stage one
The entrance examination is conducted in the form of an oral interview by representatives of Yanka Kupala State University of Grodno;
Applicants who score at least 30% of the maximum possible score in the interview are eligible to participate in the second stage;
The interview will be held at the premises of the Academy;
Applicants must present their passport or ID card when attending the interview;
Applicants arriving after the scheduled time will not be permitted to participate in the interview. No additional interview will be arranged for those who fail to attend.
Interview date: 16 September, 11:00 a.m.
Stage two
An entrance examination in the Russian language (test-based examination) is conducted by the Agency for Assessment of Knowledge and Qualifications under the Ministry of Higher Education, Science and Innovation of the Republic of Uzbekistan;
The test consists of 30 questions;
Each correct answer is awarded 1 point;
The maximum possible score is 30 points;
Applicants who score at least 30% of the maximum score in the Russian language test are eligible to participate in the admission competition and may be admitted according to the established admission quota;
Applicants holding a national Russian language certificate at the B1 level are exempt from the second-stage examination and are awarded the maximum score;
The test examination will be conducted at the premises of the Agency for Assessment of Knowledge and Qualifications;
Applicants must present their passport or ID card when attending the examination;
Applicants arriving after the scheduled time will not be admitted to the test examination. No additional testing will be organized for those who fail to attend.