Korruptsiyaga qarshi kurashish agentligi direktorining Аkademiya tinglovchilari bilan uchrashuvi
Oʼzbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasida amaliyotga yoʼnaltirilgan taʼlim dasturlari asosida bugungi kunda talab va ehtiyoj katta boʼlgan yoʼnalishlar, shu jumladan “Korruptsiyaga qarshi kurashish” hamda “Inson huquqlariga oid xalqaro huquq” mutaxassisliklari boʼyicha magistrlar tayyorlanmoqda.
Nazariya va amaliyotning uygʼunligini taʼminlash, tinglovchilarning bilim va koʼnikmalarini mustahkamlash maqsadida yetakchi ekspertlar va soha mutaxassislari bilan tizimli ravishda uchrashuvlar tashkil etib kelinmoqda.
Аkademiyadagi navbatdagi shunday uchrashuv 2023 yil 2 fevralь kuni Oʼzbekiston Respublikasi Korruptsiyaga qarshi kurashish agentligi direktori А.E.Burxanov bilan boʼlib oʼtdi.
Uchrashuv davomida Аgentlik direktori ishtirokchilarga korruptsiyaga oid xavf-xatarlar yuqori boʼlgan sohalarni aniqlash, davlat va xoʼjalik boshqaruvi organlarida korruptsiyaga qarshi komplaens-nazoratni joriy qilish, davlat xizmatchilarining daromad va mol-mulkini deklaratsiya qilish, shuningdek davlat xaridlari sohasida korruptsiyaga qarshi nazorat tizimlarini joriy etish borasidagi Аgentlik faoliyati haqida maʼlumotlar berdi.
Konstruktiv muloqot shaklida davom etgan mazkur uchrashuv jarayonida tinglovchilar va tadqiqotchilar oʼzlarini qiziqtirgan savollarga javob olishdi.
Tadbir sohada malakali mutaxassislar tayyorlash hamda korruptsiyaga qarshi taʼlimni kengaytirish borasida Akademiya va Agentlik oʼrtasidagi oʼzaro hamkorlikni kuchaytirish yoʼlidagi navbatdagi qadam boʼldi.

Meeting of the Director of the Anti-Corruption Agency with the students of the Academy
At the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan, master's degree programs are being conducted based on practical-oriented educational programs in demand today, including "Fight against Corruption" and "International Human Rights Law".
To ensure harmony between theory and practice, and to strengthen the knowledge and skills of the students, regular meetings are organized with leading experts in the field.
The next such meeting at the Academy took place on February 2, 2023, with the Director of the Republic of Uzbekistan Anti-Corruption Agency, A.E. Burkhanov.
During the meeting, the Director of the Agency informed the participants about the identification of sectors with high corruption risks, the implementation of anti-corruption compliance control in government and business management agencies, the declaration of income and assets by public officials, and also provided information about the implementation of the anti-corruption control system in the field of government procurement.
During this meeting, which continued in the form of constructive dialogue, the students and researchers received answers to their questions of interest.
The event became another step in strengthening cooperation between the Academy and the Agency in the field of training qualified specialists and expanding anti-corruption education.