“Kattalar ta’limida interaktiv metodlar” mavzusida seminar-trening bo‘lib o‘tdi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan professor-o‘qituvchilarning pedagogik mahoratini oshirish, ta’lim jarayoniga innovatsion metod va texnologiyalarni joriy etish borasida tizimli ishlar olib borilmoqda.
Akademiya tomonidan Nemis xalq universitetlari assotsiatsiyasining O‘zbekistondagi filiali (DVV International) bilan hamkorlikda “Kattalar ta’limida interaktiv metodlar” mavzusida navbatdagi seminar-trening o‘tkazildi.
Treningni DVV International loyihalar koordinatori H.Hakimjonova va Pedagogik innovatsiyalar instituti dotsuyenti D.Raxmatullayevalar o‘tkazib, ular tomonidan katta yoshdagilar ta’limining o‘ziga xos xususiyatlari, interaktiv metodlarni ta’lim jarayonida qo‘llash, interfaol metodlarni tanlash mezonlari, o‘quv mashg‘ulotlari jarayonida yuzaga keladigan muammoli vaziyatlar va ularni bartaraf etishning zamonaviy usullari hamda boshqa shu kabi innovatsion ta’lim texnologiyalari to‘g‘risida batafsil tushunchalar berildi.
Treningda ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga batafsil javob berilib, ushbu yo‘nalishdagi muammolarning aniq yechimlari ko‘rsatib berildi.

A seminar training on "Interactive methods in adult education" was held
Systematic work is being carried out by the Law Enforcement Academy to improve the pedagogical skills of professors and teachers, and to introduce innovative methods and technologies into the educational process.
The next seminar training was held by the Academy in cooperation with the branch of the Association of German Public Universities in Uzbekistan (DVV International) on the topic "Interactive methods in adult education".
The training was conducted by DVV International project coordinator H. Hakimjonova and associate professor of the Institute of Pedagogical Innovations D. Rakhmatullaeva. Methods and other such innovative educational technologies were given detailed insights.
During the training, the questions asked by the participants were answered in detail, and specific solutions to the problems in this direction were shown.