“Kattalar ta’limida interaktiv metodlar” mavzusida seminar-trening bo‘lib o‘tdi
Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tomonidan professor-o‘qituvchilarning pedagogik mahoratini oshirish, ta’lim jarayoniga innovatsion metod va texnologiyalarni joriy etish borasida tizimli ishlar olib borilmoqda.
Akademiya tomonidan Nemis xalq universitetlari assotsiatsiyasining O‘zbekistondagi filiali (DVV International) bilan hamkorlikda “Kattalar ta’limida interaktiv metodlar” mavzusida navbatdagi seminar-trening o‘tkazildi.
Treningni DVV International loyihalar koordinatori H.Hakimjonova va Pedagogik innovatsiyalar instituti dotsuyenti D.Raxmatullayevalar o‘tkazib, ular tomonidan katta yoshdagilar ta’limining o‘ziga xos xususiyatlari, interaktiv metodlarni ta’lim jarayonida qo‘llash, interfaol metodlarni tanlash mezonlari, o‘quv mashg‘ulotlari jarayonida yuzaga keladigan muammoli vaziyatlar va ularni bartaraf etishning zamonaviy usullari hamda boshqa shu kabi innovatsion ta’lim texnologiyalari to‘g‘risida batafsil tushunchalar berildi.
Treningda ishtirokchilar tomonidan berilgan savollarga batafsil javob berilib, ushbu yo‘nalishdagi muammolarning aniq yechimlari ko‘rsatib berildi.

Состоялся семинар-тренинг на тему: «Интерактивные методы в обучении взрослых»
Правоохранительной академией ведется системная работа по повышению педагогического мастерства профессорско-педагогического состава и внедрению в учебный процесс инновационных методов и технологий.
Академией совместно с Узбекистанским филиалом Ассоциации немецких национальных университетов (DVV International) организован очередной семинар-тренинг на тему: «Интерактивные методы в обучении взрослых».
Тренинг провели координатор проекта DVV International Х.Хакимжонова, а также доцент Института педагогических инноваций Д.Рахматуллаева, давшие детальные представления об особенностях обучения взрослых, использовании интерактивных методов в образовательном процессе, критериях выбора интерактивных методов, проблемных ситуациях, возникающих в ходе учебных занятий, и современных методах их устранения, а также других инновационных образовательных технологиях.
В ходе тренинга даны содержательные ответы на вопросы, заданные участниками, а также представлены конкретные решения проблем по данному направлению.