O‘zbekiston Respublikasi Prezidentining 2020 yil 29 iyundagi PF-6013-son Farmoniga binoan Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligiga birinchi marta ishga qabul qilinadigan xodimlar Huquqni muhofaza qilish akademiyasida korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashishning nazariy va amaliy masalalari, xorijiy tajriba va xalqaro standartlarni o‘rganishni qamrab oluvchi maxsus o‘quv dasturlari bo‘yicha ta’lim olishi belgilangan.
Farmonda belgilangan vazifalarni amalga oshirish maqsadida Akademiya tomonidan “Korrupsiyaning oldini olish va unga qarshi kurashish bo‘yicha milliy va xalqaro standartlar hamda xorijiy tajriba” mavzusidagi maxsus kurs ishlab chiqildi.
Mazkur masofaviy shaklda o‘tkaziladigan maxsus kursni boshlashdan avval Korrupsiyaga qarshi kurashish agentligida seminar tashkil etilib, yangi ishga qabul qilingan xodimlar uchun kursning ahamiyati, uni muvaffaviyatli va samarali o‘tkazish bilan bog‘liq masalalar hamda Akademiyaning onlayn o‘quv portali haqida tushuntirishlar berildi.
Tadbir Agentlikning kadrlar bilan ishlash tarmog‘i rahbari Z.Boysinov, Akademiyaning bo‘lim boshlig‘i A.Ibraymov va Markaz boshlig‘i X.Tursunbekov tomonidan olib borildi.
Seminar davomida Agentlik xodimlari tashkil etiladigan maxsus kurs hamda Akademiya tomonidan respublikada davlat xizmatchilari uchun korrupsiyaga qarshi kurashish mavzularida o‘tkazilayotgan malaka oshirish kurslari bo‘yicha bergan savollariga batafsil javob olishdi.

A seminar was organized at the Anti-Corruption Agency
According to Decree No. PF-6013 of the President of the Republic of Uzbekistan dated 29 June 2020, new employees of the Agency for Combating Corruption will receive specialized training at the Law Enforcement Academy. This training will include the study of theoretical and practical issues related to preventing and combating corruption, foreign experience, and international standards. Education will be provided to programs.
In order to carry out the tasks outlined in the decree, the Academy has devised a course on "National and international standards and foreign experience in preventing and combating corruption."
Before beginning this special distance course, the Anti-Corruption Agency held a seminar in which the significance of the course for newly hired employees, obstacles to its successful implementation, and the Academy's online training portal were discussed.
Z.Boysinov, director of the agency's personnel network, A.Ibraymov, head of the Academy's department, and H.Tursunbekov, head of the Center, oversaw the event.
During the seminar, the employees of the Agency received detailed responses to their questions about the special course to be organized and the advanced training courses conducted by the Academy for public servants in the republic on the subject of fighting corruption.