Akademiya boshlig‘ining talabalar bilan ochiq muloqoti o‘tkazildi
2024 yil 25 yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurori o‘rinbosari, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi boshlig‘i v.v.b. S.I.Samadov hamda Akademiya tarkibiy tarmoq rahbarlari va bakalavriat talabalari ishtirokida talabalarni ma’naviy barkamol qilib tarbiyalash, ularni turli zararli va yot g‘oyalar ta’siridan asrashga bag‘ishlangan uchrashuvlar bo‘lib o‘tdi.
Ochiq muloqot jarayonida Akademiya rahbari yoshlarning huquq va manfaatlarini himoya qilish, ma’naviy yetuk va jismonan sog‘lom barkamol avlodni voyaga yetkazish, yoshlarning o‘z iqtidor va iste’dodini ro‘yobga chiqarishlari uchun keng sharoitlar yaratish masalalariga Davlatimiz rahbari tomonidan alohida e’tibor berib kelinayotganligini, 2024 yilning “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili” deb e’lon qilinganligi buning yaqqol misoli ekanligini ta’kidlab o‘tdi. Akademiyada tashkil etilgan o‘quv jarayonining o‘ziga xosligi, ichki tartib qoidalariga rioya etish masalalari, talabalarni ilmiy klub va to‘garaklarga jalb etish, “Zakovat” intellektual o‘yinlarida ishtiroki, iqtidorli talabalarni qo‘llab-quvvatlash, va boshqa shu kabi masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek, talabalar o‘rtasida axloq normalariga zid bo‘lgan xatti-harakatlarning oldini olish, bu borada mustahkam immunitet shakllantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Tadbir jarayonida Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan yanvar oyida o‘tkazilgan Akademiya bakalavriati talabalari o‘rtasida futbol bo‘yicha chempionat g‘oliblari sertifikatlar bilan taqdirlandi.

The Academy's leader conducted an open dialogue with the students
On January 25, 2024, meetings were held between the Deputy Prosecutor General of the Republic of Uzbekistan, Acting Chief of the Law Enforcement Academy S.I. Samadov, and the heads of the Academy's structural units with undergraduate students dedicated to spiritual education of students, protecting them from various negative phenomena and alien ideas.
During an open dialogue, the head of the Academy noted that the protection of the rights and interests of youth, the formation of a spiritually developed and physically healthy generation, and the creation of broad opportunities in the country for the realization of the talent and potential of youth are at the center of attention of the Head of State. This is evidenced, for example, by the fact that 2024 has been declared the "Year of Support for Youth and Business" in Uzbekistan.
Issues related to organizing the educational process at the Academy in close connection with education, science, and practice were also discussed. Opportunities created for students and priority tasks for further strengthening the scientific and educational potential of the Academy were highlighted.
The importance of compliance with internal regulations, active involvement of students in scientific clubs and circles, participation of Academy teams in intellectual games "Zakovat", as well as measures to support gifted students were emphasized.
Special attention was paid to the issues of preventing students from engaging in behavior that contradicts moral norms, and building a strong immunity in this direction.