Akademiya boshlig‘ining talabalar bilan ochiq muloqoti o‘tkazildi
2024 yil 25 yanvar kuni O‘zbekiston Respublikasi Bosh prokurori o‘rinbosari, Huquqni muhofaza qilish akademiyasi boshlig‘i v.v.b. S.I.Samadov hamda Akademiya tarkibiy tarmoq rahbarlari va bakalavriat talabalari ishtirokida talabalarni ma’naviy barkamol qilib tarbiyalash, ularni turli zararli va yot g‘oyalar ta’siridan asrashga bag‘ishlangan uchrashuvlar bo‘lib o‘tdi.
Ochiq muloqot jarayonida Akademiya rahbari yoshlarning huquq va manfaatlarini himoya qilish, ma’naviy yetuk va jismonan sog‘lom barkamol avlodni voyaga yetkazish, yoshlarning o‘z iqtidor va iste’dodini ro‘yobga chiqarishlari uchun keng sharoitlar yaratish masalalariga Davlatimiz rahbari tomonidan alohida e’tibor berib kelinayotganligini, 2024 yilning “Yoshlar va biznesni qo‘llab-quvvatlash yili” deb e’lon qilinganligi buning yaqqol misoli ekanligini ta’kidlab o‘tdi. Akademiyada tashkil etilgan o‘quv jarayonining o‘ziga xosligi, ichki tartib qoidalariga rioya etish masalalari, talabalarni ilmiy klub va to‘garaklarga jalb etish, “Zakovat” intellektual o‘yinlarida ishtiroki, iqtidorli talabalarni qo‘llab-quvvatlash, va boshqa shu kabi masalalar muhokama qilindi.
Shuningdek, talabalar o‘rtasida axloq normalariga zid bo‘lgan xatti-harakatlarning oldini olish, bu borada mustahkam immunitet shakllantirish masalalariga alohida e’tibor qaratildi.
Tadbir jarayonida Vatan himoyachilari kuni munosabati bilan yanvar oyida o‘tkazilgan Akademiya bakalavriati talabalari o‘rtasida futbol bo‘yicha chempionat g‘oliblari sertifikatlar bilan taqdirlandi.

Проведен открытый диалог руководителя Академии со студентами
25 января 2024 года состоялись встречи заместителя Генерального прокурора Республики Узбекистан, вр.и.о. начальника Правоохранительной академии С.И.Самадова и руководителей структурных подразделений Академии со студентами бакалавриата, посвященные духовному воспитанию студентов, ограждению их от различных негативных явлений и чуждых нам идей.
В ходе открытого диалога руководитель Академии отметил, что вопросы защиты прав и интересов молодежи, формирования духовно развитого и физически здорового поколения, создания в стране широких условий для реализации таланта и потенциала молодежи находятся в центре внимания Главы государства, о чем, например, свидетельствует тот факт, что 2024 год в Узбекистане объявлен «Годом поддержки молодежи и бизнеса». Также обсуждены вопросы организации учебного процесса в Академии в тесной взаимосвязи образования, науки и практики, созданные для студентов возможности и приоритетные задачи по дальнейшему укреплению научно-образовательного потенциала Академии. Подчеркнута важность соблюдения правил внутреннего распорядка, активного вовлечения студентов в научные клубы и кружки, участия команд Академии в интеллектуальных играх «Заковат», а также обсуждены меры по поддержка одаренных студентов.
Отдельное внимание уделялось вопросам предотвращения среди учащихся противоречащего моральным нормам поведения, формирования крепкого иммунитета в данном направлении.
В ходе мероприятия также вручены сертификаты победителям чемпионата Академии, организованного в январе в связи с празднованием Дня защитников Родины.