Terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish bo‘yicha xalqaro seminar-treningda ishtirok etildi
O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi magistraturasi tinglovchilari Anqara shahrida Turkiya Respublikasi IIV Jandarmeriya va sohil xavfsizligi akademiyasi tomonidan terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish masalalariga bag‘ishlangan xalqaro seminar-treningda ishtirok etdilar.
Dunyoning 15 dan ortiq davlati vakillari ishtirok etgan mazkur tadbirda ishtirokchilar bugungi kundagi dolzarb masalalar yuzasidan o‘zaro fikr-mulohazalar hamda tajriba almashish orqali terrorizmni moliyalashtirishda kripto-aktivlardan foydalanish va unga qarshi kurashish masalalari, kibermakonda terrorizmni moliyalashtirish jinoyatlarni sodir etilishi va ushbu jinoyatlarni tergov qilish metodikasining o‘ziga xos xususiyatlari hamda terrorizmni moliyalashtirishga qarshi xalqaro qonunchilik asosida milliy qonunchilikni takomillashtirish masalalari bilan atroflicha tanishdilar.
Seminar yakunida ishtirokchilar tomonidan terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurashish borasidagi masalalar yuzasidan fikr-mulohazalar hamda tavsiyalar bayon etildi.

Participation in an International Seminar-Training on Combating the Financing of Terrorism
Graduate students of the Master’s Program at the Law Enforcement Academy of the Republic of Uzbekistan participated in an international seminar-training in Ankara, organized by the Gendarmerie and Coast Guard Academy of the Ministry of Internal Affairs of the Republic of Turkey, dedicated to combating the financing of terrorism.
Representatives from over 15 countries attended the event, where participants exchanged views and experiences on pressing issues. They extensively explored the use of crypto-assets in financing terrorism and strategies to combat this phenomenon, the commission of crimes related to financing terrorism in cyberspace, the unique characteristics of investigating such crimes, and the improvement of national legislation based on international laws on combating the financing of terrorism.
At the conclusion of the seminar, participants shared their reflections and recommendations on issues related to combating the financing of terrorism.