ANONS: Xalqaro ilmiy-amaliy konferensiya o‘tkazilishi haqida
2024 yil 21-22 noyabr kunlari O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi tashkil etilganining ikki yilligi munosabati bilan “Huquqni muhofaza qilish faoliyati sohasida global chaqiriqlar va tahdidlar: zamonaviy strategiya va yechimlar” mavzusida xalqaro konferensiya bo‘lib o‘tadi.
Tadbirda fan va ta’lim sohasidagi 50 dan ortiq xorijiy ekspertlar, shuningdek ko‘p sonli milliy ekspertlar, yetakchi olimlar va huquqni muhofaza qilish sohasi amaliyotchi xodimlari, tadqiqotchilar ishtirok etishi kutilmoqda.
Konferensiya dasturidan “Huquqni muhofaza qilish faoliyati sohasida global chaqiriqlar va tahdidlar: zamonaviy strategiya va yechimlar” mavzusida yalpi majlis, shuningdek “Korrupsiya, jinoiy mablag‘larni qonuniylashtirish, terrorizmni moliyalashtirishga qarshi kurash: yangi chaqiriq va tendensiyalar”, “Tergov faoliyatini tashkil qilishda yangi yondashuvlar: raqamli kriminalistikaning ahamiyati”, “Huquqni muhofaza qilish sohasida fan va ta’lim, sun’iy intellektni qo‘llashning dolzarb masalalari”, “Odam savdosi bilan bog‘liq jinoyatlarni tergov qilish ustidan prokuror nazorati samaradorligini oshirish masalalari” mavzularida parallel sessiyalar o‘rin olgan.

21-22 ноября 2024 года состоится международная конференция по случаю второй годовщины основания Правоохранительной академии Республики Узбекистан на тему: «Глобальные вызовы и угрозы в сфере правоохранительной деятельности: современные стратегии и решения».
В мероприятии ожидается участие более 50 зарубежных экспертов в области науки и образования, а также многочисленных национальных экспертов, ведущих ученых и практиков правоохранительной сферы, исследователей.
Программой конференции предусмотрено проведение Пленарной сессии на тему: «Глобальные вызовы и угрозы в сфере правоохранительной деятельности: современные стратегии и решения», а также параллельных сессий на темы: «Борьба с коррупцией, противодействие отмыванию денег и финансированию терроризма: современные вызовы и тенденции», «Новые подходы к организации следственной деятельности: роль цифровой криминалистики», «Наука и образование в правоохранительной сфере», а также «Вопросы повышения эффективности прокурорского надзора за расследованием преступлений, связанных с торговлей людьми».
Также в рамках мероприятия состоится Модель Конференции государств-участников Конвенции ООН против коррупции «Механизм осуществления Конвенции ООН против коррупции: второй цикл обзора».