Abituriyentlar diqqatiga!
Vazirlar Mahkamasining 2023-yil 6-apreldagi 143-son qarori bilan tasdiqlangan “O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatiga o‘qishga qabul qilish va o‘qitishni tashkil etish tartibi to‘g‘risida”gi Nizomga muvofiq, dastlabki tanlovdan o‘tib, maxsus psixologik tanlov va yozma imtihonda ishtirok etish uchun bazaviy hisoblash miqdorining yarim baravari miqdorida to‘lovni amalga oshirgan nomzodlar to‘g‘risidagi ma’lumotlar quyidagi ilovalarda e’lon qilinadi:
2026-yil 6-iyun kuni O‘zbekiston Respublikasi Huquqni muhofaza qilish akademiyasi bakalavriatining “Tergov faoliyati” ta’lim yo‘nalishiga o‘qishga qabul qilish bo‘yicha maxsus psixologik tanlov hamda yozma imtihon (diktant) o‘tkaziladi.
Tanlovda ishtirok etuvchi nomzodlar o‘zlari tanlagan hududdagi imtihon o‘tkazish manziliga 2026-yil 6-iyun kuni soat 13:30 ga qadar pasport yoki ID-karta bilan yetib kelishlari lozim. Bunda nomzodlar my.uzbmb.uz platformasidagi shaxsiy kabineti orqali sinov o‘tkaziladigan auditoriya va joy haqidagi ma’lumotlar bilan oldindan tanishib chiqishlari tavsiya etiladi.

В соответствии с Положением о порядке приема в бакалавриат и организации обучения в Правоохранительной академии Республики Узбекистан, утвержденным постановлением Кабинета Министров Республики Узбекистан от 6 апреля 2023 года № 143, публикуется список кандидатов, прошедших предварительный отбор и оплативших участие в специальном психологическом отборе и письменном экзамене в размере половины базовой расчетной величины:
- по военизированному направлению – согласно приложению № 1;
- по невоенизированному направлению – согласно приложению № 2.
6 июня 2026 года состоятся специальный психологический отбор и письменный экзамен (диктант) для кандидатов, поступающих на направление бакалавриата «Следственная деятельность» Правоохранительной академии Республики Узбекистан.
Кандидатам необходимо прибыть 6 июня 2026 года не позднее 13:30 по адресу проведения специального психологического отбора и письменного экзамена в выбранном ими регионе, имея при себе паспорт или ID-карту. Информация об аудитории и месте проведения отбора и экзамена размещена в личном кабинете на платформе my.uzbmb.uz.